Bank Spółdzielczy w Człuchowie, ul. Zamkowa 23

Główne działy

Bankowość elektroniczna

Banery

 • zastrzeżenia
 • Doładowania
 • SKO

Nawigacja

Treść strony

Stronicowanie

2017.11.17
Odkryj wartość jednej złotówki

W ramach pakietu "Konto za Złotówkę" otrzymujesz:

 • prowadzenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego,
 • aplikację mobilną Portfel SGB,
 • kartę MasterCard zbliżeniową, bez opłat za jej wydanie i użytkowanie, a także potrzeby dokonania minimalnej liczby i wartości transakcji.

Dodatkowo Bank nie nalicza opłaty za wypłatę gotówki:

 • z niemal 4 tys. bankomatów w całej Polsce, wchodzących w skład Spółdzielczej Sieci Bankomatów,
 • z bankomatów za granicą.

 

Zapraszamy do naszych placówek.

Szczegółowych informacji udzielą Państwu pracownicy Banku.

2017.09.29
e-Składka - proste płatności z ZUS

Przedsiębiorco, od 1 stycznia 2018 r. wszystkie składki do ZUS będziesz przekazywać na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego. Informację  o numerze tego rachunku dostaniesz z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r.

Jeśli do końca grudnia 2017 r. nie otrzymasz informacji o numerze rachunku składkowego albo zgubisz list, zgłoś się do ZUS albo zadzwoń do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00). Jeśli nie będziesz znał numeru rachunku składkowego nie opłacisz w 2018 r. składek.

Jeśli będziesz miał w 2018  r. długi, to wpłata pokryje najstarszą należność. Może to spowodować zadłużenie za bieżący okres. Wpłynie to m.in. na Twoje prawo do zasiłku chorobowego. Podlegasz dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu tylko wówczas, jeśli opłacasz składki w terminie i w pełnej kwocie.

Jeśli masz problemy finansowe i nie jesteś w stanie w całości spłacić zaległych składek, to wystąp do ZUS o podpisanie układu ratalnego. Taka umowa zapewni Ci objęcie ubezpieczeniem chorobowym i prawo do świadczeń. Możesz skorzystać z pomocy doradcy ds. ulg codziennie w godzinach otwarcia placówek ZUS. Pomoże on zgromadzić i wypełnić dokumenty niezbędne do rozpatrzenia wniosku o rozłożenie długu na raty.

Więcej informacji na temat e-Składki znajdziesz na stronie www.zus.pl/eskladka

2017.08.22
Poradnik 500+ dla klienta Banku Spółdzielczego w Człuchowie

Złóż wniosek w systemie bankowości elektronicznej Banku

Od 1 sierpnia można składać wnioski na świadczenia wychowawcze z rządowego programu „Rodzina 500+”. Żeby móc skorzystać z tych pieniędzy przez kolejny rok (od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r.), należy złożyć nowy wniosek (wniosek dostępny jest w systemie bankowości elektronicznej). Im szybciej - tym lepiej. Nie dlatego, że pieniędzy może zabraknąć, ale dlatego, że późniejsze złożenie wniosku może skutkować uzyskaniem należnego świadczenia z opóźnieniem.

A czas to pieniądz.

Warto złożyć wniosek o przyznanie świadczenia z Programu Rodzina 500+ właśnie w Banku Spółdzielczym w Człuchowie.

W Banku wnioski są opracowywane błyskawicznie i elektronicznie trafiają do odpowiedniej agendy rządowej. Czyli natychmiast. Dodatkowo obowiązuje nas tajemnica bankowa, co oznacza, że wszystkie informacje, które należy podać wypełniając wniosek do programu Rodzina 500+ nie zostaną ujawnione. To bardzo istotny argument. Stoimy na straży prywatności naszych Klientów.

Dokładne informacje o wniosku znajdują się TUTAJ

Wcześniej należy pamiętać, o kilku zasadach:

 • Klienci, którzy chcą otrzymywać świadczenie w ramach Programu Rodzina 500+ z zachowaniem ciągłości otrzymywania świadczenia, powinni złożyć nowy wniosek najpóźniej do 31.08.2017 r.
 • W okresie od 1 sierpnia do 30 września 2017 r. w serwisie internetowym Banku Spółdzielczego w Człuchowie będą dostępne Wnioski Rodzina 500+ na dwa okresy świadczeniowe:
 • Wniosek na aktualnie trwający okres, który kończy się 30.09.2017 r. (dotyczy to tych rodzin, którym np. urodziło się dziecko, na rzecz którego może być wypłacane świadczenie jeszcze w tym okresie);
 • Wniosek na nowy okres trwający od 1.10.2017 do 30.09.2018 r.
 • Od 1 października 2017 r. w serwisie internetowym Banku będzie dostępny wyłącznie wniosek na nowy okres świadczeniowy;
 • Rodzina z dwojgiem niepełnoletnich dzieci może otrzymać 500 zł na drugie dziecko niezależnie od dochodu;
 • W przypadku rodzin z przeciętnym miesięcznym dochodem poniżej 800 zł netto na osobę, możliwe jest otrzymanie wsparcia także na pierwsze dziecko, które nie ukończyło o osiemnastego roku życia (pierwsze dziecko to najstarsze lub jedyne dziecko w rodzinie, które nie ukończyło osiemnastego roku życia);
 • Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe jest wyższe i wynosi 1200 zł netto.

Dla klientów, którzy nie wydają otrzymanego świadczenia na bieżące potrzeby, Bank Spółdzielczy w Człuchowie przygotował atrakcyjne lokaty i inne produkty oszczędnościowe. Dzięki temu, zaoszczędzone pieniądze pozwolą w przyszłości sfinansować dzieciom na przykład studia, czy kupić mieszkanie – generalnie ułatwią start w dorosłość.

Nie zwlekaj - skorzystaj z szerokiej gamy oferowanych przez Bank produktów i odwiedź jedną z naszych placówek - szczegółowych informacji udzielą nasi pracownicy.

2017.07.26
Karty kredytowe

Karty kredytowe to jedne z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych produktów bankowych. Dają poczucie komfortu i stanowią doskonałe narzędzie uzupełniające w zarządzaniu domowym budżetem. Umiejętne korzystanie z takich kart daje spore korzyści. Każda karta posiada swój tzw. "okres bezodsetkowy", czyli okres w ciągu którego wykorzystane środki z rachunku nie są oprocentowane.

Międzynarodowa karta kredytowa pozwala na realizację płatności za towary i usługi w formie bezgotówkowej w punktach handlowo-usługowych wyposażonych w terminale elektroniczne oznaczone symbolem MasterCard lub Visa. Karty umożlwiają również dokonywanie płatności za zakupy zrealizowane przez Interent, telefon lub korespondencyjnie.

Każda karta posiada indywidualnie przyznawany limit kredytowy, który posiadacz karty może wykorzystać na dowolny cel. Karty kredytowe wydawane są na okres 4 lat, z możliwością automatycznego wznowienia na kolejny okres.

W ofercie Banku znajdują sie karty kredytowe: MasterCard Standard oraz Visa Classic.

Główne zalety kart kredytowych MasterCard Standard oraz Visa Classic:

 • opłata za wydanie karty wynosi jedynie 55 zł,
 • 0 zł za transakcje bezgotówkowe,
 • okres bezodsetkowy wynosi 52 dni (30 dniowy cykl rozliczeniowy + 22 dni na spłatę zadłużenia),
 • okres ważności karty - 4 lata, z możliwością automatycznego wznowienia na kolejny 4 letni okres,
 • maksymalna wysokość limitu 20 000 zł,
 • możliwość wyboru terminu spłaty zadłużenia ( 1, 7, 14, 21),
 • spłata minimalna wynosi 5% min. 50 zł,
 • karta zabezpieczona jest indywidualnym numerem PIN i podpisem posiadacza,
 • dodatkowe zabezpieczenie karty stanowi usługa 3D Secure, polegająca na uwierzytelnianiu każdej przeprowadzonej transakcji dodatkowym hasłem nadawanym podczas rejestracji karty w usłudze.
2017.06.14
Przelew natychmiastowy Express Elixir

Dzięki natychmiastowym przelewom Express Elixir szybko uregulujesz zaległe opłaty, unikniesz opóźnień w spłacie raty kredytu bądź karty kredytowej, a także rozliczysz się z kontrahentami (jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, zarządzanie płynnością finansową w Twojej firmie nie będzie stanowiło problemu, wszystkie należności uregulujesz na czas, nawet w ostatniej chwili).

Dlaczego warto skorzystać z systemu Express Elixir:

 • szybkość - przelew Express Elixir wykonywany jest natychmiast - większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund, dlatego jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia pieniędzy do odbiorcy
 • wygoda - wystarczy złożyć przelew w banku lub zalogować się do swojego konta przez system bankowości elektronicznej lub aplikację mobilną Banku i dokonać płatności
 • bezpieczeństwo - Express Elixir obsługuje Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR), która od 25 lat odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami w Polsce

Warunki realizacji przelewu:

 • wartość przelewu - do 5 tys. zł.
 • waluta przelewu - PLN
 • dyspozycja złożona w dniu roboczym od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 17:00
 • bank odbiorcy jest również uczestnikiem systemu Express Elixir

Aktualna lista banków będących uczestnikami systemu Express Elixir dostępna jest pod adresem: http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci

Stronicowanie

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.